Fizjoterapia dzieci Piaseczno 


Fizjoterapia dzieci Piaseczno

Fizjoterapia dla dzieci realizowana jest często już od pierwszych miesięcy ich życia. Pierwsze dwanaście miesięcy to okres najszybszego rozwoju człowieka. W tym czasie wykształcają się wzorce ruchowe, które powtarzamy do końca życia. Niestety często są to wzorce nieprawidłowe. W ramach terapii skupiamy się na hamowaniu nieprawidłowych wzorców ruchowych i stymulacji mającej na celu wypracowanie i utrwalenie prawidłowych fizjologicznie ruchów. Fizjoterapia dla dzieci może mieć również na celu poprawę napięcia mięśniowego. Oferujemy fizjoterapię dzieci prowadzoną przez specjalistę fizjoterapii dziecięcej, w gabinecie w Nowej Iwicznej, dla mieszkańców Warszawy (Ursynowa), Konstancina, Piaseczna, Lesznowoli, Nowej Iwicznej, Mysiadła, Józefosławia, Magdalenki oraz okolic.

 

Oferujemy szybkie terminy

+48 509 580 721
kontakt@aktywnafizjoterapia.pl

 

Fizjoterapia dla dzieci

Fizjoterapia dla starszych dzieci ma na celu przeciwdziałanie rozpoczynającym się nieprawidłowościom, a jeśli te już zdołały się utrwalić, ćwiczenia mają na celu wypracowanie nowych, prawidłowych wzorców ruchowych i stymulację mięśni, które mają w tym pomóc. Zajmujemy się m.in.:

 • terapia z wadami postawy
 • terapia neurologiczna
 • terapia wady kręgosłupa
 • terapia wad stóp / płaskostopia
 • terapia wad kolan / koślawości kolanFizjoterapia dzieci Piaseczno Emilia

Emilia Małaszewicz

Fizjoterapia niemowląt i dzieci

nr PWZF 45973 (sprawdź)

Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz Wyższej Szkoły Rehabilitacji w Warszawie. Posiadam tytuł magistra fizjoterapii, magistra Zdrowia Publicznego i jestem certyfikowanym Terapeutą Metody Integracji Sensorycznej wg Ayers.

Specjalizuję się w fizjoterapii pediatrycznej. Moją misją jest niesienie pomocy najmłodszym Pacjentom poprzez świadczenie usług najwyższej jakości. Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi oraz specjalistyczną wiedzę niezbędną do przeprowadzenia diagnostyki oraz terapii.

Prowadzę terapię niemowląt, instruktaż pielęgnacji niemowląt oraz terapię dzieci i młodzieży.
Nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje poprzez uczestnictwo w kursach, warsztatach oraz konferencjach o tematyce pediatrycznej. Swoje doświadczenie zdobywałam w licznych placówkach rehabilitacyjnych oraz zespołach interdyscyplinarnych.

Ukończone kursy:

 • Terapia manualna u dzieci – kurs podstawowy
 • Rehabilitacja w zaburzeniach rozwojowych niemowląt od 0 – 12 miesięcy
 • Przygotowanie do pionizacji i chodu dzieci od 0 do 24 miesięcy
 • Kurs instruktorski korektywy i kompensacji wad postawy – poziom podstawowy i rozszerzony
 • Integracja Sensoryczna I i II stopień
 • Masaż Tkanek Głębokich i rozluźnianie mięśniowo-powięziowe z anatomią palpacyjną
 • Dynamic Tape Course

 

Poznaj nas!

Wspieramy małych pacjentów niezależnie od wieku.

Uczymy prawidłowych wzorców ruchowych.

Przeciwdziałamy pogłębianiu zwyrodnień.  

Pomagamy rozwijać się prawidłowo.

Odwiedź nasz gabinet.

Wizytę można umówić online lub telefonicznie.

Oferujemy szybkie terminy.

+48 509 580 721
kontakt@aktywnafizjoterapia.pl


Aktywna Fizjoterapia

Fizjoprojekt Maciej Rywacki
NIP 5213619602

Graniczna 19A
05-500 Nowa Iwiczna

+48 509 580 721
kontakt@aktywnafizjoterapia.pl

Przy gabinecie znajdują się miejsca postojowe do dyspozycji pacjentów.

Istnieje możliwość umówienia wizyty domowej w okolicach gabinetu i wybranych dzielnicach Warszawy – prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.


Jakie terapie prowadzimy?

Terapia wad stóp i kolan

Wady takie jak płaskostopie, koślawość pięt, koślawość kolan, szpotawość kolan, czy przeprost w kolanach, mogą zostać skorygowane dzięki cyklicznym ćwiczeniom. Fizjoterapia ma na celu wskazanie dziecku prawidłowych odruchów i ich utrwalenie. W trakcie terapii stymuluje się również poszczególne mięśnie do poprawnej pracy przy wykonywaniu danego ruchu. Pamięć mięśniowa ma duże znaczenie w walce z wadami stóp i kolan, dlatego częste ćwiczenia są tu bardzo istotne.

Terapia wad łopatek i barków

Odstające łopatki, nierówne łopatki i ramiona, zgarbiona postaw, to niestety często spotykane schorzenia u szybko rozwijających się dzieci. Nierzadko ciało rośnie tak szybko, że dziecko nie zdąży wypracować sobie prawidłowych ruchów. Schorzenia mogą być też efektem stresu. Cykliczna fizjoterapia łopatek i barków może przywrócić prawidłową postawę, niezależnie od tego co jest przyczyną wad.

Terapia wad kręgosłupa

Powiększona lordoza, powiększona kifoza, postawa skoliotyczna, plecy okrągłe, plecy płaskie, to powszechnie obserwowane wady postawy. W AktywnFizjotarapia Piaseczno prowadzimy fizjoterapię dzieci wykorzystując elementy wszystkich dostępnych metod tj. FITS, PNF, G.D.S., by przeciwdziałać pogłębianiu się schorzenia, a także uczyć dziecko prawidłowej pionizacji. Problemy z kręgosłupem są dziś bardzo popularnym schorzeniem u dorosłych. Ucząc dzieci prawidłowej postawy pomagamy im w ominąć problemy z kręgosłupem w dorosłym życiu.

Terapia wad miednicy

Asymetria w ustawieniu miednicy, czyli tzw. „wystający brzuszek”, może to wynikać z różnych przyczyn, takich jak wady wrodzone, urazy, nierówna długość nóg, skolioza czy różnice w sile i elastyczności mięśni po obu stronach ciała. Nierówne ustawienie miednicy może prowadzić do napięcia i bólu w innych częściach ciała, takich jak plecy, biodra, kolana i stopy. Może to również wpływać na ogólną postawę i równowagę dziecka. Odpowiednio dobrane ćwiczenia mogą pomóc w wyrównaniu asymetrii miednicy, wzmacniając osłabione mięśnie i rozciągając skrócone.

Zaburzenie napięcia

Choć problemy z podwyższonym lub niskim napięciem mięśniowym kojarzą się z niemowlakami, to obniżone napięcie, wzmożone napięcie, czy też nieprawidłowe rozłożenie napięcia mięśni w ciele, mogą dotyczyć także starszych dzieci. W ramach terapii skupiamy się na hamowaniu nieprawidłowych wzorców ruchowych i stymulacji mającej na celu wypracowanie i utrwalenie prawidłowych fizjologicznie ruchów

Jak przygotować dziecko do wizyty?

Zajęcia przeprowadzone przez specjalistę pracującego na co dzień z dziećmi powinny być poprzedzona szczegółowym wywiadem małego pacjenta. Na pierwsze spotkanie warto zabrać dotychczasową dokumentację medyczną schorzenia, jeśli takową posiadamy. Informacje te pomogą terapeucie dobrać najlepszą technikę i strategię zabiegu.

Przed rozpoczęciem zabiegu nasz specjalista oceni postawę ciała i podstawowe funkcje ruchowe dziecka. Badanie to jest bardzo użyteczne w późniejszej terapii.

Fizjoterapia dziecka nie wymaga specjalnego przygotowania dziecka. Warto jednak założyć dziecku wygodny strój, który ułatwi pracę fizjoterapeuty lub taki, który na potrzebę terapii można łatwo zdjąć.

Pamiętaj, najlepsze efekty da terapia realizowana, gdy tylko zauważone zostaną nieprawidłowości. Chcesz poznać nasze terminy napisz mail z pytaniem.


Umów wizytę