Ból kręgosłupa nie daje Ci normalnie funkcjonować za dnia? W nocy ciężko zasnąć, bo plecy bolą tylko trochę mniej? A może doznałeś kontuzji i Twój kręgosłup potrzebuje pomocy by dość do pełni sprawności? Masaż leczniczy kręgosłupa dedykowany jest każdemu, kto odczuwa ból lub dyskomfort w obrębie kręgosłupa. Oferujemy masaż leczniczy stacjonarnie w gabinecie w Nowej Iwicznej oraz w formie wizyt domowych na terenie Warszawy (Ursynowa), Konstancina, Piaseczna, Lesznowoli, Nowej Iwicznej, Mysiadła, Józefosławia, Magdalenki oraz okolic.
Oferujemy szybkie terminy
+48 509 580 721
kontakt@aktywnafizjoterapia.pl
Dla kogo masaż leczniczy?
Masaż leczniczy w praktyce wykonuje się najczęściej u osób zmagających się z bólem kręgosłupa, ale nie tylko. Masaż leczniczy może pomóc także osobom, które zmagają się z bólem barków, ramion czy nóg. Pamiętać warto, że takie objawy może dawać również chory kręgosłup. Co powinno nas przekonać do masażu leczniczego:
Doskwiera Ci ból kręgosłupa lub kończyn?
Chcesz zmniejszyć dolegliwości bólowe powodowane przez przewlekłe stany chorobowe lub zwyrodnienia?
Doznałeś kontuzji lub nieszczęśliwego wypadku?
Chcesz ulżyć swoim codziennym cierpieniom?
Zapisz się na masaż leczniczy.
Nie zwlekaj. Umów wizytę.
Oferujemy szybkie terminy.
Fizjoprojekt Maciej Rywacki
NIP 5213619602
Graniczna 19A
05-500 Nowa Iwiczna
+48 509 580 721
kontakt@aktywnafizjoterapia.pl
Przy gabinecie znajdują się miejsca postojowe do dyspozycji pacjentów.
Istnieje możliwość umówienia masażu leczniczego w ramach wizyty domowej w okolicach gabinetu i wybranych dzielnicach Warszawy – prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.
Masaż leczniczy kręgosłupa
Masaż leczniczy kręgosłupa ma na celu rozluźnienie mięśni przy kręgosłupie, których podwyższone napięcie powoduje uczucie dyskomfortu lub po prostu ból w trakcie wykonywania codziennych czynności, w ostrych przypadkach nawet podczas stania. Masaż leczniczy dąży do przywrócenia mięśniom ich prawidłowego napięcia, a przez to powrotu kręgosłupa, jak i poszczególnych partii ciała, do prawidłowej pozycji. Pamiętajmy, że zwyrodnienie kręgosłupa tworzy się latami. Kontuzje, złe wzorce ruchowe, ale też zły tryb życia i stres, wszystko to sprzyja rozwijaniu się nieprawidłowości. Poprzez wykorzystanie wielu różnych technik masażu leczniczego tj. rozcieranie, ugniatanie, uciskanie, oklepywanie czy wałkowanie, uwalnia się mięśnie jak i stawy od blokad i napięć, dzięki czemu można wyeliminować przyczynę bólu i zwiększyć ruchomość tych części ciała.
Kręgosłup, jest podzielony na kilka odcinków:
Masaż leczniczy kręgosłupa szyjnego
Masaż leczniczy kręgosłupa szyjnego jest techniką, która koncentruje się na obszarze kręgosłupa w okolicy szyi. Kręgosłup szyjny to część kręgosłupa, która obejmuje siedem kręgów, jest odpowiedzialna za wsparcie głowy oraz umożliwienie jej ruchów. Techniki masażu mogą obejmować różne chwyty i manipulacje, takie jak uciskanie, rozcieranie oraz rozciąganie mięśni i innych tkanek w okolicy szyi. Masaż leczniczy kręgosłupa szyjnego może pomóc w złagodzeniu bólu i napięć mięśniowych. Redukuje sztywność szyi i poprawia zakres ruchu stawów odcinka szyjnego. Masaż odcinka szyjnego kręgosłupa może wspomagać procesy gojenia i regeneracji mięśni dzięki poprawie krążenia krwi w okolicy masowanego obszaru. Masaż leczniczy jest również znany ze swoich właściwości relaksacyjnych, pomaga bowiem zmniejszyć napięcie zarówno fizyczne, jak i psychiczne.
Masaż leczniczy kręgosłupa piersiowego
Masaż leczniczy kręgosłupa piersiowego jest zabiegiem, którego celem jest dostarczenie ulgi i poprawa funkcji w obszarze środkowej części kręgosłupa. Kręgosłup piersiowy składa się z dwunastu kręgów i pełni ważną rolę w podtrzymywaniu i ruchomości tułowia. Masaż leczniczy kręgosłupa piersiowego to przede wszystkim głębokie techniki ugniatania, używane do zmniejszenia napięcia mięśniowego i poprawy elastyczności mięśni, a także rozciąganie mięśni i tkanek łącznych, mające na celu poprawę zakresu ruchu i zmniejszeniu sztywności. Popularną techniką masażu leczniczego kręgosłupa na odcinku piersiowym jest też tzw. masaż punktów spustowych, który skupia się punktowo na obszarach nadmiernego napięcia. Co warte podkreślenia, kręgosłup piersiowy jest powiązany z wieloma funkcjami i strukturami w naszym ciele, to też masaż tej okolicy może wpływać pozytywnie na inne obszary ciała, jak np. organy wewnętrzne czy układ oddechowy.
Masaż leczniczy kręgosłupa lędźwiowego
Masaż leczniczy kręgosłupa lędźwiowego skupia się na dolnej części pleców, obejmując obszar, gdzie znajduje się pięć kręgów lędźwiowych. Odcinek ten bierze na siebie największe obciążenia w wyniku ćwiczeń fizycznych, nieprawidłowej postawy, ale i siedzącego trybu. Masaż leczniczy w tym obszarze oparty jest na technikach analogicznych jak w przypadku odcinka piersiowego tj. ugniatanie rozciąganie, masaż punktów spustowych. Dodatkowo na odcinku lędźwiowym często stosuje się masaż głęboki mięśni przykręgosłupowych, zmniejszający chroniczne napięcie i ból, a także relaksujący te okolice. Regularny masaż może zwiększyć zakres ruchu i elastyczność mięśni i stawów w dolnej części pleców, może również poprawić ogólne samopoczucie i jakość życia osoby korzystającej z tej formy terapii.
Masaż leczniczy pleców
Jak przygotować się do wizyty?
Masaż leczniczy w profesjonalnym gabinecie masażu, który ma realizować cele lecznicze, powinien być poprzedzony szczegółowym wywiadem pacjenta. Na pierwsze spotkanie pacjent powinien zabrać dotychczasową dokumentację medyczną schorzenia, jeśli takową posiada. Informacje te pomogą terapeucie dobrać najlepszą technikę i strategię zabiegu.
Przed rozpoczęciem zabiegu nasz specjalista oceni aktualny stan kręgosłupa, zbada jego ruchomość, postawę ciała i podstawowe funkcje. Badanie to jest bardzo użyteczne w późniejszej terapii.
Masaż leczniczy kręgosłupa i innych części ciała nie wymaga specjalnego przygotowania. Warto jednak założyć wygodny strój, który ułatwi pracę fizjoterapeuty.
Należy pamiętać, że terapia w gabinecie to tylko połowa sukcesu. Jeśli chcemy osiągnąć jak najlepsze efekty terapii, to powinniśmy stosować się do zaleceń fizjoterapeuty oraz utrwalać prawidłowe nawyki w życiu codziennym.
Jeśli masz wątpliwość, czy zajmujemy się takimi problemami jak Twój, napisz mail z pytaniem.