Rehabilitacja domowa Piaseczno


Rehabilitacja domowa Piaseczno

Rehabilitacja domowa skierowana jest do pacjentów, którzy z różnych powodów nie są w stanie przyjechać na wizytę do naszego gabinetu. Na wizytach domowych pracujemy podobnie jak w gabinecie. Poprawiamy zakres ruchomości w stawach, aktywizujemy mięśnie i staramy się maksymalnie usprawnić pacjenta w dobrze znanym mu środowisku. Udzielamy zaleceń jak zorganizować przestrzeń aby była dla pacjenta bezpieczna i pomocna tak by włączyć go w czynności dnia codziennego lub pomóc w przywróceniu pełnej sprawności. Rehabilitacja domowa w Aktywnej Fizjoterapii obejmuje pacjentów z Piaseczna i okolic. Dojeżdżamy do miejscowości tj. Józefosław, Mysiadło, Nowa Iwiczna, Stara Iwiczna, Nowa Wola, Magdalenka, Lesznowola, Konstancin-Jeziorna oraz na Ursynów. Jeżeli jesteś zainteresowany rehabilitacją domową, zadzwoń do nas.

Oferujemy szybkie terminy

+48 509 580 721

Komu pomagamy?

  • pacjentom po przebytych operacjach
  • pacjentom po długotrwałym unieruchomieniu w wyniku urazów/ zabiegów
  • osobom starszym z niepełnosprawnością ruchową
  • osobom z ograniczeniami ruchowymi
  • pacjentom ze schorzeniami neurologicznym
  • sportowcom po kontuzji


Poznaj nas!

Nie możesz stawić się w naszym gabinecie?

Chcesz rozpocząć pracę z rehabilitantem?

Zapytaj Nas o rehabilitację domową.

Na pewno znajdziemy dogodny termin.

Umów wizytę telefonicznie.

Oferujemy szybkie terminy.

+48 509 580 721


Aktywna Fizjoterapia

Fizjoprojekt Maciej Rywacki
NIP 5213619602

Graniczna 19A
05-500 Nowa Iwiczna

+48 509 580 721
kontakt@aktywnafizjoterapia.pl

Przy gabinecie znajdują się miejsca postojowe do dyspozycji pacjentów.

Istnieje możliwość umówienia wizyty domowej w okolicach gabinetu i wybranych dzielnicach Warszawy – prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.


Jak wygląda pierwsza wizyta?

Pierwszą wizytę domową rozpoczynamy od wywiadu, na początek musimy poznać problem pacjenta, by najlepiej zaplanować rehabilitację domową. Niezwykle przydatna jest dokumentacja medyczna pacjenta. Po zapoznaniu się z dokumentacją przechodzimy do badania pacjenta gdzie oceniamy zakres ruchu w stawach, siłę mięśniową, umiejętność samodzielnej zmiany pozycji i poruszania się. W zależności od stanu pacjenta i jego potrzeb przechodzimy do terapii oraz ćwiczeń. W trakcie terapii udzielimy też zaleceń, które mają ułatwić codzienne funkcjonowanie pacjenta oraz jego rodziny w zakresie czynności dnia codziennego pacjenta.

Jak w praktyce wygląda rehabilitacja domowa?

Nasz rehabilitant przyjeżdża do Ciebie z całym niezbędnym sprzętem. W zależności od tego jakiego problemu dotyczy terapia, przyjeżdżamy z przenośnym stołem rehabilitacyjnym i akcesoriami pomocnymi w wykonywanych ćwiczeniach. Rehabilitacja domowa w Aktywnej Fizjoterapii Piaseczno zorganizowana jest tak byś jako pacjent mógł w pełni zaangażować się w wykonywane ćwiczenia. O sprzęt zadbamy my.

Jak przygotować się do wizyty?

Rehabilitacja domowa nie wymaga żadnego specjalnego przygotowania. Pracujemy z pacjentami, którzy zmagają się z wieloma różnymi schorzeniami. Fizjoterapię domową dostosowujemy do indywidualnych możliwości i potrzeb każdego z pacjentów. Warto zawczasu przygotować dokumentację medyczną, listę pytań do fizjoterapeuty, o ile to możliwe mieć strój umożliwiający badanie i terapię.

Jak dużo przestrzeni będzie potrzebne do przeprowadzenia ćwiczeń?

Staramy się by rehabilitacja domowa wymagała jak najmniejszego zaangażowania przestrzeni. W przypadku pacjentów leżących zdecydowana większość ćwiczeń będzie odbywać się w pozycji leżącej, siedzącej lub stojącej – tzw ćwiczenia przyłóżkowe. Z pacjentami, którzy nie mają problemu z pionizacją dedykujemy ćwiczenia z masą ciała lub akcesoriami tj. guma do ćwiczeń, małe ciężarki, piłki. Większość ćwiczeń staramy się wykonywać przy wykorzystaniu umeblowania pomieszczenia, tak by pacjent mógł ćwiczenia powtarzać we własnym zakresie. Używamy stołów, krzeseł, parapetów itd. Na pewno sobie poradzimy z organizacją przestrzeni do ćwiczeń. 

Czy potrzebuję jakiegoś specjalnego sprzętu do ćwiczeń w domu?

Sprzęt na zajęcia przywozi ze sobą rehabilitant. Zasugeruje on pacjentowi zakup sprzętu, który może pomóc w wykonywaniu samodzielnych ćwiczeń. Zwykle jednak są to podstawowe akcesoria rehabilitacyjne, które wykorzystywane są także w rehabilitacji domowej tj. taśmy, piłki do ćwiczeń, piłeczki z masy plastycznej, rolki do masażu. Wszystko to można kupić w niemal każdym większym sklepie sportowym.

Czy mogę stosować leki przeciwbólowe w trakcie rehabilitacji, a jeśli tak, to jakie?

Stosowanie leków przeciwbólowych podczas rehabilitacji domowej zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta m.in. od rodzaju i intensywności bólu, stanu zdrowia ogólnego, a także od rodzaju i celu samej rehabilitacji. Rehabilitacja domowa schorzenia w stanie ostrym często nie jest możliwa bez odpowiedniego uśmierzenia bólu przez leki. Pamiętajmy jednak, że ból wskazuje nam granicę możliwości naszego organizmu, której nie chcemy drastycznie przekraczać podczas ćwiczeń. Nasz rehabilitant może dostarczyć cennych informacji na temat zarządzania bólem w kontekście planowanej rehabilitacji domowej. Warto nie brać leków przeciwbólowych na własną rękę przed wizytą fizjoterapeuty tak by nie „zafałszować” wyniku badania. 

Czy będziemy monitorować postęp w trakcie rehabilitacji?

Monitorowanie postępu w trakcie rehabilitacji domowej jest kluczowe, aby upewnić się, że leczenie jest skuteczne i dostosowane do potrzeb pacjenta. Cele fizjoterapii ustalamy na początku wspólnie z pacjentem – jest to istotne, ponieważ cele pacjenta i fizjoterapeuty mogą być różne. Pacjentowi może zależeć tylko na tym aby go nie bolało, terpeucie na tym aby poza brakiem bólu pacjent się usprawnił. W związku z tym cele rehabilitacji domowej ustalamy razem. Przebieg każdej wizyty domowej jest odnotowywany w programie do prowadzenia dokumentacji medycznej – to pozwala nam na śledzenie postępów fizjoterapii domowej. 

Czy i jak rodzina lub opiekunowie mogą pomóc w procesie rehabilitacji?

Obecność rodziny czy opiekuna w trakcie ćwiczeń nie jest konieczna. Nasz rehabilitant to doświadczony specjalista, który na co dzień pracuje z pacjentami o różnym stopniu niepełnosprawności ruchowej. Zna techniki podnoszenia pacjenta i bez trudu poradzi sobie z każdym przypadkiem. Wsparcie rodziny i opiekuna jest jednak niezbędne dla utrwalania efektów rehabilitacji domowej. Pamiętajmy, że fizjoterapeuta przebywa z pacjentem tylko przez godzinę – resztę dnia pacjent spędza z domownikami. Niezbędne są samodzielne ćwiczenia. Często jednak pacjent nie jest w stanie wykonać ich bez pomocy osoby trzeciej. W tym miejscu nieoceniona jest właśnie pomoc rodzica czy opiekuna, który będzie asystować w wykonywaniu codziennych ćwiczeń. Nasz rehabilitant może pokazać państwu jak pomagać pacjentowi w czynnościach dnia codziennego, zmianach pozycji, transferze z łóżka na wózek i z powrotem, ćwiczeniach itd. Zachęcamy do zadawania pytań i dzielenia się swoimi trudnościami dotyczącymi problemu pacjenta podczas wizyty terapeuty. 

Jeśli masz wątpliwość, czy zajmujemy się takimi problemami jak Twój, napisz mail z pytaniem.


Umów wizytę