Chciałabyś przygotować swoje ciało do porodu lub wrócić do formy po porodzie? Twoje życie seksualne cierpi, bo stosunki seksualne są dla Ciebie bolesne? A może zaobserwowałaś/łeś popuszczanie moczu podczas kaszlu czy śmiechu? Fizjoterapia uroginekologiczna dla osób z Piaseczna lub okolic dostępna jest w Aktywnej Fizjoterapii. Fizjoterapię uroginekologiczną prowadzi mgr Anna Stąpała-Gacka.
Oferujemy szybkie terminy
+48 509 580 721
kontakt@aktywnafizjoterapia.pl
Fizjoterapia uroginekologiczna jest dedykowana szczególnie
w przypadłościach takich jak:
Jestem absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Specjalizuję się w rehabilitacji Uroginekologicznej oraz Ortopedycznej. Doświadczenie zdobywałam w Klinikach Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz podczas wieloletniej pracy w zawodzie fizjoterapeuty w placówkach medycznych. Posiadam ukończonych wiele szkoleń z zakresu uroginekologii, fizjoterapii okołoporodowej, ortopedii
oraz treningu medycznego.
Moją pasją, poza pracą, która daje mi ogromną satysfakcję jest bieganie.
Ukończone szkolenia:
– Ciąża, przygotowanie do porodu i opieka poporodowa w ujęciu osteopatycznym; Claudia
Knox D.O.,Fizjosystem Szkolenia,
– Fizjoterapia uroginekologiczna kobiet w ciąży; mgr Magdalena Rusiecka-Serwatka, Movuto,
– Nowoczesna uroginekologia – kompleksowa fizjoterapia w nietrzymaniu moczu i stolca oraz obniżeniach narządów miednicy mniejszej; mgr Magdalena Rusiecka-Serwatka, Movuto,
– Uroginekologia – badanie per vaginam, badanie per rectum;mgr Magdalena Rusiecka-Serwatka, Movuto,
– Rozstęp mięśnia prostego brzucha – terapia kompleksowa; dr. n. med. Daniela Milka D.O., dr. n. med. Małgorzata Jachacz – Łopata,
– Blizna – terapia kompleksowa; dr. n. med. Daniela Milka D.O., dr. n. med. Małgorzata Jachacz – Łopata,
– Igłoterapia; Medycyna Manualna Radosław Składowski
– Pinoterapia; Medycyna Manualna Radosław Składowski
– Medycyna Manualna w koncepcji FRS; prowadzący: lek. Radosław Składowski
– Terapia Manualna – Szkoła Niemiecka; prowadzący: Achim Rößler, Reha Plus,
– Aktywność fizyczna kobiet w ciąży – trening medyczny; Joanna Kmieć-Nowakowska, Movuto,
– Aktywność fizyczna kobiet po porodzie- trening medyczny; Joanna Kmieć-Nowakowska, Movuto,
– Kurs metody Kinesiotaping II stopnia; Kinesio Polska.
Ukończone warsztaty:
– Powrót do biegania po ciąży i porodzie naturalnym; Joanna Kmieć-Nowakowska, Movuto,
– Nietrzymanie moczu i stolca u mężczyzn. Kompleksowa fizjoterapia; Magdalena Rusiecka-Serwatka,
– Witalność seksualna mężczyzn. Kompleksowa fizjoterapia ”Magdalena Rusiecka-Serwatka,
– Manipulacje stawów kręgosłupa; prowadzący: lek. Radosław Składowski
Fizjoprojekt Maciej Rywacki
NIP 5213619602
Graniczna 19A
05-500 Nowa Iwiczna
+48 509 580 721
kontakt@aktywnafizjoterapia.pl
Przy gabinecie znajdują się miejsca postojowe do dyspozycji pacjentów.
Istnieje możliwość umówienia wizyty domowej w okolicach gabinetu i wybranych dzielnicach Warszawy – prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.
Fizjoterapia uroginekologiczna
Twoje stosunki seksualne są bolesne? Masz bolesne miesiączki? A może doskwiera Ci problem nietrzymania moczu? Fizjoterapia uroginekologiczna może pomóc kobietom w bolesnych miesiączkach i stosunkach seksualnych. Fizjoterapia uroginekologiczna pomóc może również pacjentkom cierpiącym na problemy mimowolnego oddawania moczu. Rehabilitacja pomaga aktywować mięśnie dna miednicy, których dysfunkcja odpowiedzialna jest za wiele dolegliwości natury urologicznej i seksualnej.
Fizjoterapia w ciąży
Fizjoterapia uroginekologiczna dedykowana jest w dużej mierze kobietom w ciąży. Pozwala przeciwdziałać wielu dolegliwościom pojawiających się wraz z postępującą ciążą, które utrudniają kobietom funkcjonowanie przed porodem np. bólom kręgosłupa, spojenia łonowego, miednicy, rozejście mięśni brzucha. Większość tych dolegliwości spowodowane jest nagłym przeciążeniem partii mięśniowych, które musza sobie radzić z szybko postępującą zmianą objętości ciała, a także zmianom hormonalnym, które towarzyszą ciąży. Prawidłowa diagnoza ich stanu oraz systematyczna praca nad jego poprawą pozwala zmniejszyć nasilenie i częstotliwość dolegliwości, czy nawet zupełnie je wyeliminować. Fizjoterapia uroginekologiczna może być również stosowana po to by rozluźnić krocze (po 36 tygodniu ciąży), a przez to lepiej przygotować je do porodu.
Fizjoterapia po porodzie
Poród może mieć wiele scenariuszy. Podczas porodu naturalnego dojść może np. do naderwania lub celowego nacięcia krocza. Uszkodzone krocze musi się zregenerować, a samoistny proces wymaga często dużo czasu, nierzadko pojawić się mogą także problemy w powrocie do jego pełnej sprawności. Z kolei problematyczna ciąża kończy się nierzadko cesarskim cięciem. W efekcie kobiety, tuż po porodzie, zmagać muszą się z szeregiem dolegliwości na raz, poczynając od dysfunkcji kresy białej, poprzez bóle w obrębie spojenia łonowego czy macicy, kończąc na bólu zrastających się blizn po cesarskim cięciu. Fizjoterapia uroginekologiczna pomaga kobietom po porodzie szybciej wrócić do pełni sprawności. Jest też zalecaną metodą leczenia dysfunkcji krocza nabytych podczas porodu.
Fizjoterapia uroginekologiczna, a układ pokarmowy
Szereg problemów w obrębie układu pokarmowego wynikać może również z winy niedziałających poprawnie mięśni dnia miednicy. Zaburzenia proktologiczne takie jak nietrzymanie gazów, stolca, zaparcia, hemoroidy, bóle przy wypróżnianiu, szczelina odbytu, wypadający odbyt, mogą być leczone również za pomocy fizjoterapii uroginekologicznej.
Jak przygotować się do wizyty?
Podczas pierwszej wizyty u fizjoterapeutki uroginekologicznej zbierany jest szczegółowy wywiad (przygotuj się na pytania dotyczące zdrowia intymnego) i wymagane zgody. Następnie analizie poddawana jest postawa ciała, tor oddychania i praca mięśni brzucha.
Kolejnym etapem jest ocena działania mięśni dna miednicy. Po uzyskaniu zgody od pacjentki wykonuje się badanie mięśni dna
miednicy przez pochwę. Badanie to jest bardzo użyteczne w późniejszej terapii.
Warto pamiętać o tym aby zabrać ze sobą dotychczasową dokumentację medyczną.
Terapia uroginekologiczna nie wymaga specjalnego przygotowania. Warto jednak założyć wygodny strój, który ułatwi pracę fizjoterapeuty.
Należy pamiętać, że terapia w gabinecie to tylko połowa sukcesu. Jest to proces, w który zaangażowany jest zarówno fizjoterapeuta jak i pacjent. Po wyjściu z gabinetu, w celu osiągnięcia jak najlepszych efektów terapii pacjentka powinna stosować się do zaleceń fizjoterapeuty oraz utrwalać prawidłowe nawyki w życiu codziennym.
Jeśli masz wątpliwość, czy zajmujemy się takimi problemami jak Twój, napisz mail z pytaniem.