Aktywna Fizjoterapia – Fizjoterapeuci


POZNAJ NASZ ZESPÓŁ

Gabinet Aktywna Fizjoterapia powstał z myślą zarówno o ludziach aktywnych i czynnie uprawiających sport jak i o osobach uskarżających się na dolegliwości bólowe wywoływane przebytą operacją, ciężką pracą, stresem oraz codziennością. Celem naszego działania jest poprawa państwa samopoczucia, redukcja dokuczliwego bólu i umożliwienie powrotu do ulubionych aktywności.

Stosowana przez nas terapia jest kompleksowa oraz w pełni bezpieczna. Staramy się leczyć nie tylko objawy, ale przede wszystkim przyczyny dolegliwości.


Maciej Rywacki

Fizjoterapia dorosłych

nr PWZF 11890 (sprawdź)

Jestem absolwentem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W czasie swojej pracy w dużych i uznanych placówkach takich jak: Centrum Rehabilitacji Sportowej (CRS), Centrum Kompleksowej Rehabilitacji (CKR) czy SoftMed Laser miałem możliwość pracy z najlepszymi lekarzami oraz fizjoterapeutami. Wysokie standardy pracy z dużych placówek postanowiłem przenieść na poziom lokalnej społeczności, tak bym każdym pacjentem mógł zając się indywidualnie. Prowadzę pacjentów pourazowych, pooperacyjnych oraz sportowców (lekkoatletyka, sporty drużynowe, triathlon).

Stale biorę udział w szkoleniach dla fizjoterapeutów takich jak: Terapia Manualna (metoda Niemiecka oraz International Academy of OrthopedicMedicine), terapia stawów skroniowo-żuchowowych, Medyczny Trening Terapeutyczny (MTT), Suche Igłowanie (DryNeedling), PNF, Masaż Tkanek Głębokich oraz w warsztatach i konferencjach naukowych.

W pracy z Pacjentami staramy się usunąć objawy, a także odnaleźć przyczynę dolegliwości.

Zachęcam Pacjentów aby czynnie brali udział w procesie rehabilitacji poprzez ćwiczenia domowe oraz ukierunkowaną aktywność fizyczną. Doradzam do jakiego specjalisty ortopedii lub treningu udać się po poradę.

Największą satysfakcją dla mnie są przypadkowe spotkania z pacjentami „na mieście” lub siłowni i widok ich powrotu do ulubionych aktywności.

Marcin Jaguś

Fizjoterapia dorosłych

nr PWZF 45973 (sprawdź)

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku Fizjoterapia.

Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu funkcjonalnym. Prowadzi kompleksową terapię z uwzględnieniem biomechaniki i funkcji ciała w odniesieniu do konkretnych aktywności. Prowadzi terapię dzieci i dorosłych.

W pracy wykorzystuje metody i techniki z ukończonych szkoleń:

– International Academy of Orthopedic Medicine

– PNF

– Terapia Manualna Holistyczna dr. Rakowskiego

– Masaż Głęboki Tkanek Miękkich

Emilia Małaszewicz

Fizjoterapia dzieci i niemowląt

nr PWZF 45973 (sprawdź)

Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz Wyższej Szkoły Rehabilitacji w Warszawie. Posiadam tytuł magistra fizjoterapii, magistra Zdrowia Publicznego i jestem certyfikowanym Terapeutą Metody Integracji Sensorycznej wg Ayers.

Specjalizuję się w fizjoterapii pediatrycznej. Moją misją jest niesienie pomocy najmłodszym Pacjentom poprzez świadczenie usług najwyższej jakości. Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi oraz specjalistyczną wiedzę niezbędną do przeprowadzenia diagnostyki oraz terapii.

Prowadzę terapię niemowląt, instruktaż pielęgnacji niemowląt oraz terapię dzieci i młodzieży.
Nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje poprzez uczestnictwo w kursach, warsztatach oraz konferencjach o tematyce pediatrycznej. Swoje doświadczenie zdobywałam w licznych placówkach rehabilitacyjnych oraz zespołach interdyscyplinarnych.

Ukończone kursy:

  • Terapia manualna u dzieci – kurs podstawowy
  • Rehabilitacja w zaburzeniach rozwojowych niemowląt od 0 – 12 miesięcy
  • Przygotowanie do pionizacji i chodu dzieci od 0 do 24 miesięcy
  • Kurs instruktorski korektywy i kompensacji wad postawy – poziom podstawowy i rozszerzony
  • Integracja Sensoryczna I i II stopień
  • Masaż Tkanek Głębokich i rozluźnianie mięśniowo-powięziowe z anatomią palpacyjną
  • Dynamic Tape Course

Aleksandra Bednarska

Fizjoterapia uroginekologiczna

nr PWZF 56679 (sprawdź)

Jestem absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Wiedzę zdobywałam na kierunku Fizjoterapia oraz Położnictwo. W praktyce zawodowej łączę obie dziedziny, aby nieść profesjonalną pomoc kobietom na każdym etapie ich życia. Od kilku lat podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe
w dziedzinie fizjoterapii uroginekologicznej biorąc aktywny udział w szkoleniach organizowanych przez ekspertów w tej dziedzinie.

Obecnie pracuję także jako położna w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym.

W pracy z pacjentkami wykorzystuję techniki oraz wiedzę z zakresu m. in. Terapii Czaszkowo-Krzyżowej (Upledger Institute), Masażu Tkanek Głębokich, koncepcji taśm mięśniowo-powięziowych Anatomy Trains, szkoleń akredytowanych przez PTUG z zakresu fizjoterapii uroginekologicznej a także autorską metodę fizjoterapii dna miednicy mgr Michała Koszli.

Staram się, aby każda wizyta w gabinecie była indywidualnym, holistycznym podejściem do pacjentki oraz pracą nad osiągnięciem wspólnego celu.