Masaż Piaseczno


Masaż Piaseczno klasyczny leczniczy sportowy

Jesteś osobą aktywną przygotowującą się do maratonu lub innego startu? Doznałeś kontuzji? A może właśnie skończyłeś ciężki sezon? Jesteś przemęczony i obolały? Oferujemy masaż stacjonarnie w gabinecie w Nowej Iwicznej oraz w formie wizyt domowych na terenie Warszawy (Ursynowa), Konstancina, Piaseczna, Lesznowoli, Nowej Iwicznej, Mysiadła, Józefosławia, Magdalenki oraz okolic.

Wykonujemy masaże klasyczne lecznicze i sportowe, które mają na celu zmniejszenie napięcia i sztywność mięśni, przyspieszyć gojenie urazów tkanek miękkich, pomagają stopniowo zwiększać elastyczność i zakres ruchu stawu i mięśni po kontuzji lub na bieżąco je rozciągać, uzupełniając trening siłowy. Masaż wykonywany w naszym gabinecie nie jest masażem relaksacyjnym. Wszystkie nasze usługi mają na celu poprawę ruchomości kończyn lub rozpracowanie obrzęków utrudniających codzienne życie i progres w treningu.

Oferujemy szybkie terminy

+48 509 580 721
kontakt@aktywnafizjoterapia.pl

Komu pomagamy?

Osobom po operacjach – aktywny tryb życia zwiększa ryzyko kontuzji, często są one tak dotkliwe, że wymagają pomocy chirurgicznej. Sport to pasja, z której bardzo trudno zrezygnować. Doskonale o tym wiemy, dlatego w naszym gabinecie oferujemy masaż osobom, które chcą powrócić do formy po zabiegu lub operacji. Masaż leczniczy może pomóc tkankom regenerować się szybciej, przeciwdziałać stagnacji stawów i mięśni, przyspieszając powrót do ćwiczeń.

Sportowcom po urazach – urazy, kontuzje, skręcenia, zwichnięcia, naderwania mięśni i ścięgien, złamania to niestety tzw. ryzyko wpisane w zabawę dla każdego kto uprawia sport. Masaż leczniczy może skrócić okres regeneracji. Doświadczony fizjoterapeuta i rehabilitant może również zwiększyć naszą świadomość własnego ciała, wskazać jego problemy i ograniczenia, jak i sposoby na pracę nad nimi.

Przygotowującym się do zawodów – pracujemy z osobami, które przygotują się do zawodów sportowych niezależnie od ich rangi i stopnia trudności. Pomagamy zarówno osobom uprawiającym sport amatorsko, jak i zawodowcom. Masaż sportowy, który oferujemy może pomóc w bieżącej regeneracji mięśni i stawów, jak i zmniejszyć ryzyko kontuzji.
Poznaj nas!

N

Trenujesz z pasji lub przygotowujesz się do zawodów?

Chcesz zmniejszyć ryzyko kontuzji poprawić proces odbudowy tkanek?

Doznałeś kontuzji, która wyklucza cię z rywalizacji?

Chcesz skrócić okres regeneracji?

Przyspieszyć powrót do rywalizacji?

Oferujemy szybkie terminy.

+48 509 580 721
kontakt@aktywnafizjoterapia.pl


Aktywna Fizjoterapia

Fizjoprojekt Maciej Rywacki
NIP 5213619602

Graniczna 19A
05-500 Nowa Iwiczna

+48 509 580 721
kontakt@aktywnafizjoterapia.pl

Przy gabinecie znajdują się miejsca postojowe do dyspozycji pacjentów.

Istnieje możliwość umówienia wizyty domowej w okolicach gabinetu i wybranych dzielnicach Warszawy – prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.


 

Masaż klasyczny

Masaż klasyczny jest najpopularniejszym rodzajem masażu. Znajduje swoje zastosowanie w wielu dysfunkcjach. W wyniku zmian odruchowych wpływa na układ krążenia, układ nerwowy oraz układ wewnątrzwydzielniczy. Masaż klasyczny przyspiesza transport zbędnych produktów przemiany materii z tkanek do krwiobiegu. Paradoks dzisiejszych czasów polega na tym, że z jednej strony chcemy być aktywni fizycznie, a z drugiej ciężko pracujemy i prowadzimy siedzący tryb życia. Niekorzystnie wpływa to na nasze zdrowie, a to przekłada się także na naszą aktywność sportową. Regularne stosowanie masażu klasycznego powoduje polepszenie samopoczucia oraz wpływa na tonus mięśniowy.

Oferujemy:

 • Masaż grzbietu – skupia się na redukcji napięcia mięśni grzbietu, a przez to przyczynia się do eliminacji dolegliwości bólowych
 • Masaż szyi – pobudza krążenie krwi i limfy, aktywizuje skórę szyi, redukuje napięcia mięśniowe na linii szyja, mostek, obojczyk.
 • Masaż karku – obejmuje kark i barki oraz okolice łopatek
 • Masaż kręgosłupa – mięśni przykręgosłupowych, ma za zadanie rozpracować zaciśnięte tkanki
 • Masaż stóp – praca z przykurczem mięsni, niewydolnością wiązadeł

Masaż leczniczy

Masaż leczniczy jest masażem klasycznym wykonywanym przy wskazaniach medycznych. Sen w niewłaściwej pozycji, długie stanie i siedzenie, długotrwały stres, przeciążenie kręgosłupa w pracy powodują patologiczne napięcie mięśni i ból. Najczęstszymi okolicami dolegliwości bólowych są plecy, kark oraz okolice łopatek. Masaż leczniczy jest połączeniem technik terapii manualnych, których celem jest normalizacja napięcia mięśniowego i uśmierzenie bólu. Zabieg ten świetnie rozluźnia bolące okolice likwidując objawy bólowe i zwiększa upośledzony zakres ruchu. Poprawia krążenie i przyspiesza procesy samoleczenia organizmu.

 • Masaż leczniczy wpływa po pierwsze na tkankę mięśniową – odżywiając ją i dotleniając, a przy tym przyspieszając wydalanie produktów przemiany materii. Pobudza włókna mięśniowe poprzez kontrolowane napinanie i rozluźnianie.
 • Masaż leczniczy ma też ogromny wpływ na stawy i więzadła – zwiększa ich elastyczność i wytrzymałość, poprawi ukrwienie i ruchomość.
 • Masaż leczniczy wpływa także na skórę – przyspiesza usuwanie obumarłych komórek naskórka, poprawia proce wydalania toksyn z gruczołów łojowy i potowych, wpływa korzystnie na obieg krwi i kondycję naczyń krwionośnych.

Masaż sportowy

Masaż sportowy to idealny zabieg dla osób przygotowujących się do startu w zawodach lub pragnących jak najszybciej zregenerować się po zmaganiach sportowych. Przyspiesza odpływ metabolitów powstałych w trakcie wysiłku, normalizuje napięcie mięśniowe, zmniejsza ich zmęczenie. Może mieć różne funkcje – rozgrzewającą, regenerującą lub leczniczą.

 • Masaż podtrzymujący – wykonywane w okresach przerwy od zawodów, po sezonie lub przed sezonem. Pozwala zadbać o kondycję mięśni i stawów w okresach kiedy treningi nie muszą być już tak intensywne jak w sezonie. Ma poprawić krążenie i wzmocnić układ nerwowy.
 • Masaż sportowy treningowy – wykonywane w cyklu wzmożonego treningu. Ma utrzymać organizm w pełnej gotowości, zwiększyć ruchomość mięśni i stawów. Zwykle wykonuje się go kilka godzin po treningu, by zapobiec zakwasom i przeciążeniu mięśni.
 • Masaż powysiłkowy – masaż regeneracyjny, wykonywany jest po treningu i po zawodach, a także pomiędzy kolejnymi startami.

Masaż limfatyczny

Masaż lub drenaż limfatyczny jest zabiegiem w wyniku którego za pomocą rąk terapeuty usprawniane jest krążenie w układzie limfatycznym. Techniki masażu limfatycznego mają charakter wypychający i są wykonywane bardzo powoli tak, aby dokładnie przepychać chłonkę jednocześnie nie podnosząc temperatury masowanej okolicy(utrudnia to odpływ limfy). Drenaż zapobiega obrzękom zastoinowym, zapalnym, onkotycznym oraz chłonnym. Doskonałym uzupełnieniem masażu limfatycznego może być drenażowa aplikacja plastrów kinesiotape. Działa on kilka dni po masażu, dzięki czemu odpływ chłonki będzie efektywniejszy.

Zalety masażu limfatycznego:

 • natlenienie organizmu
 • przyspieszenie procesu usuwania produktów rozpadu, zastoin, wchłanianie obrzęków
 • zmniejszanie oporu w tętnicach
 • rozszerzanie naczyń krwionośnych

Jak przygotować się do wizyty?

Podczas pierwszej wizyty u fizjoterapeuty przeprowadzamy szczegółowy wywiad (przygotuj się na pytania dotyczące zdrowia i schorzenia) i zbieramy wymagane zgody. Następnie przeprowadzamy badanie dla potrzeb rehabilitacji, uzupełniając dokumentację medyczną. Prosimy zabrać ze sobą dotychczasową dokumentację medyczną wraz z płytami CD.W dalszej części spotkania, przeprowadzamy terapię próbną. Masaż nie wymaga specjalnego przygotowania. Warto jednak założyć wygodny strój, który ułatwi pracę fizjoterapeuty.