No more posts
terapia-stop-u-dzieci-piaseczno-1280x1707.jpeg

📣Nowość!
 
Trójwymiarowa manualna terapia wad stóp u dzieci.
Jest to metoda neurofizjologiczna opracowana przez fizjoterapeutkę Barbarę Zukunft – Huber. Terapię stosujemy w leczeniu różnych deformacji stóp u niemowląt i dzieci, tj stopę…:
📌 płasko – koślawą
📌 końsko – szpotawą
📌 sierpowatą
📌 piętową

fizjoterapeuta-piaseczno-1280x854.jpg

Osiem godzin przed laptopem w kuchni, na pracy zdalnej, to nie to samo co 8 godzin przed dwoma monitorami, na ergonomicznym fotelu w biurze, prawda?
Po pracy trzeba odpocząć, ale ponieważ siłownie “zamknięte”, baseny zamknięte, listopad – chłodno, mokro…może by tak zostać w domu i coś obejrzeć na netflixie? Dzieci też po nauce zdalnej chętnie wyciągną tablet i obejrzą coś na youtubie.
Jest to bardzo częsty schemat, w którym funkcjonują nasi pacjenci. Niestety niechybnie prowadzi do przeciążeń w obrębie narządu ruchu. W pewnym momencie pojawiają się dolegliwości. Zazwyczaj nagle, ale pracowaliśmy na nie już od dłuższego czasu zaniedbując aktywność fizyczną.


Heel-pain-67817393s-1280x705.jpg

Ostroga piętowa jest zmianą zwyrodnieniową kości piętowej w miejscu jej połączenia z rozcięgnem podeszwowym. W procesie jej tworzenia, który obejmuje odkładanie się złogów wapiennych, dochodzi do powstania wyrośli kostnej na guzie piętowym, która może powodować bardzo ostry ból, utrudniający normalne funkcjonowanie. Ból ma charakter przeszywający i pojawia się na podeszwowej stronie pięty. Nasila się on po przeciążeniu stopy np. rano, gdy po wstaniu z łóżka, dochodzi do pełnego obciążenia stopy, napięcia rozcięgna podeszwowego i drażnienia miejsca, w którym powstała narośl kostna.

Crampe-sport-iStock_000035605446Medium-1280x854.jpg

Kolano biegacza jest kontuzją obejmującą urazem i bólem przedni przedział stawu kolanowego. Według różnej nomenklatury do jednostki tej zaliczane są: zespół tarcia pasma biodrowo – piszczelowego, zespół bocznego przyparcia rzepki oraz rozmiękania rzepki. Jak sama nazwa wskazuje grupą najbardziej narażoną na tę kontuzję są osoby biegające długie dystanse, ale także uprawiające sporty wytrzymałościowe.

shutterstock_209563876_1511x1050-1280x889.jpg

I tak i nie. W czasie ciąży organizm kobiety przechodzi szereg zmian biochemicznych i biomechanicznych. Według badań ból kręgosłupa lędźwiowego dotyka od 50% do 80% ciężarnych. Nie oznacza to jednak, że jest on nieodłącznym towarzyszem i warto postarać się, aby znaleźć się w grupie kobiet, które go nie doświadczają.