Osiem godzin przed laptopem w kuchni, na pracy zdalnej, to nie to samo co 8 godzin przed dwoma monitorami, na ergonomicznym fotelu w biurze, prawda?
Po pracy trzeba odpocząć, ale ponieważ siłownie “zamknięte”, baseny zamknięte, listopad – chłodno, mokro…może by tak zostać w domu i coś obejrzeć na netflixie? Dzieci też po nauce zdalnej chętnie wyciągną tablet i obejrzą coś na youtubie.
Jest to bardzo częsty schemat, w którym funkcjonują nasi pacjenci. Niestety niechybnie prowadzi do przeciążeń w obrębie narządu ruchu. W pewnym momencie pojawiają się dolegliwości. Zazwyczaj nagle, ale pracowaliśmy na nie już od dłuższego czasu zaniedbując aktywność fizyczną.
Odpowiadając na coraz częstsze pytania naszych pacjentek dotyczące rehabilitacji okołoporodowej w Aktywnej Fizjoterapii do naszego zespołu dołączyła fizjoterapeutka uroginekologiczna.
I tak i nie. W czasie ciąży organizm kobiety przechodzi szereg zmian biochemicznych i biomechanicznych. Według badań ból kręgosłupa lędźwiowego dotyka od 50% do 80% ciężarnych. Nie oznacza to jednak, że jest on nieodłącznym towarzyszem i warto postarać się, aby znaleźć się w grupie kobiet, które go nie doświadczają.