Fizjoterapia uroginekologiczna.

IMG_0025-1280x867.jpg

Odpowiadając na coraz częstsze pytania naszych pacjentek dotyczące rehabilitacji okołoporodowej w Aktywnej Fizjoterapii do naszego zespołu dołączyła fizjoterapeutka uroginekologiczna. Daje to pacjentkom, możliwość pracy z wieloma problemami okresu ciąży i połogu. Konsultacja okołoporodowa może przynieść szereg korzyści na etapie planowania ciąży, w jej trakcie, lub podczas powrotu do pełnej sprawności po porodzie.
Fizjoterapia uroginekologiczna, jeszcze do niedawna, była mało znanym terminem medycznym.
Rosnąca świadomość i potrzeba rehabilitacji okołoporodowej spowodowały przybliżenie tego zagadnienia pacjentkom.
Fizjoterapia uroginekologiczna skupia się na problemach z nietrzymaniem moczu. Najczęściej zgłaszają się do nas pacjentki z poporodowym nietrzymaniem moczu, powysiłkowym nietrzymaniem moczu lub w związku z okresem menopauzalnym.

Potocznie rehabilitację uroginekologiczną rozumie się szerzej – jako rehabilitację okołoporodową.

Wykwalifikowana terapeutka uroginekologiczna jest w stanie pomóc w najczęstszych powikłaniach okresu ciąży i po porodzie takich jak: nietrzymanie moczu po okresie ciąży, rozejściu mięśni prostych brzucha, ćwiczeniach mięśni dna miednicy (potocznie ćwiczenia kegla), terapia blizny po cesarskim cięciu i mobilizacja zrostów blizny, przygotowanie do ciąży i porodu oraz powrót do aktywności fizycznej po porodzie. W kolejnych wpisach opowiemy jak wygląda badanie dla potrzeb fizjoterapii na wizycie u fizjoterapeutki uroginekologicznej oraz jakie są najczęstsze dolegliwości poporodowe i możliwość pracy z nimi.

 

Aktywna Fizjoterapia