Pierwsza konsultacja fizjoterapeutyczna


Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi informacjami, które odpowiedzą na najważniejsze pytania przed pierwszą wizytą w gabinecie Aktywnej Fizjoterapii.

 • Przebieg pierwszej wizyty fizjoterapeutycznej
 • Przebieg pierwszej wizyty uroginekologicznej
 • Przygotowanie do pierwszej wizyty
 • Dojazd i godzina rozpoczęcia
 • Nasz system pracy
 • Gabinet
 • Płatność
 • Dokumenty do podpisania przy pierwszej wizycie
 • Jakie dane osobowe podaje się przy pierwszej wizycie i dlaczego?
Przebieg pierwszej wizyty fizjoterapeutycznej

Podczas pierwszej wizyty fizjoterapeutycznej/masażu leczniczego (w gabinecie lub na wizycie domowej) zbieramy wymagane zgody, wywiad, oglądamy badania obrazowe, przeprowadzamy badanie dla potrzeb fizjoterapii uzupełniając dokumentację medyczną. W dalszej części spotkania, przeprowadzamy terapię próbną i udzielamy zaleceń domowych.

Przebieg pierwszej wizyty uroginekologicznej

Podczas pierwszej wizyty u fizjoterapeutki uroginekologicznej zbierany jest szczegółowy wywiad (przygotuj się na pytania dotyczące zdrowia intymnego) i wymagane zgody. Następnie analizie poddawana jest postawa ciała, tor oddychania i praca mięśni brzucha. Kolejnym etapem jest ocena działania mięśni dna miednicy.

Po uzyskaniu zgody od pacjentki wykonuje się badanie mięśni dna miednicy przez pochwę. Badanie to jest bardzo użyteczne w późniejszej terapii. Warto pamiętać o tym aby zabrać ze sobą dotychczasową dokumentację medyczną.

Terapia uroginekologiczna nie wymaga specjalnego przygotowania. Warto jednak założyć wygodny strój, który ułatwi pracę fizjoterapeuty.

Przygotowanie do pierwszej wizyty
 • Proszę zabrać ze sobą dotychczasową dokumentację medyczną wraz z płytami CD.
 • Wygodny strój na zmianę – jeżeli problem dotyczy kończyny dolnej – krótkie, luźne spodenki; kończyny górnej i karku – koszulkę na ramiączka; kręgosłupa – wygodny, luźny strój. Nieraz pacjent może zostać poproszony o rozebranie się do bielizny, aby terapeuta mógł lepiej ocenić postawę ciała.
 • Proszę przeczytać zgodę na świadczenie zdrowotne, regulamin placówki oraz RODO
Dojazd i godzina rozpoczęcia

Spotkania zaczynamy punktualnie, więc nie ma potrzeby przejeżdżać z dużym wyprzedzeniem.

Przed podróżą proszę sprawdzić wskazówki dojazdu w nawigacji wpisując „Aktywna Fizjoterapia”, Nowa Iwiczna (Graniczna 19A). Pod gabinetem znajdują się miejsca postojowe do dyspozycji pacjentów.

Nasz system pracy

Pracujemy z pacjentem indywidualnie w systemie 1:1. Podczas wizyty obecny jest tylko fizjoterapeuta i pacjent (w przypadku osób nieletnich wymagana jest obecność rodzica). Pracujemy manualnie, ćwiczymy i nauczamy pracy domowej.

Płatność

Płatność dokonywana jest w gabinecie, w gotówce, po skończonej terapii wg. cennika.

Dokumenty do podpisania przy pierwszej wizycie

Podczas pierwszej wizyty niezbędne jest podpisanie zgody na świadczenie zdrowotne oraz dobrowolnie zgody na komunikację elektroniczną która ułatwia nam komunikację z pacjentem. Umówienie wizyty i zgłoszenie się na nią jest równoznaczne z akceptacją regulaminu organizacyjnego placówki oraz RODO. Równocześnie pragniemy poinformować iż do rozpoczęcia fizjoterapii niezbędne jest podanie nr PESEL lub w przypadku obcokrajowców innego dokumentu potwierdzającego tożsamość.

Jakie dane osobowe podaje się przy pierwszej wizycie i dlaczego?

Podczas pierwszej wizyty fizjoterapeutycznej fizjoterapeuta zbiera dane osobowe takie jak: imię, nazwisko, adres zamieszkania, numer PESEL lub w przypadku obcokrajowców numer dokumentu potwierdzającego tożsamość, numer telefonu oraz ewentualnie adres e-mail – obowiązek zbierania danych wynika wprost z przepisów prawa krajowego oraz Europejskiego.