Rehabilitacja dla dzieci Piaseczno 


Rehabilitacja dla dzieci Piaseczno

Twoje dziecko uległo urazowi, ma wadę postawy lub stóp, przeszło operację, skręciło staw bądź złamało kość? Warto pomyśleć o rehabilitacji, aby jak najszybciej powróciło do dobrej formy. Pracujemy również z młodymi sportowcami, którzy zmagają się z kontuzjami utrudniającymi powrót do treningów. 

Oferujemy szybkie terminy

+48 509 580 721
kontakt@aktywnafizjoterapia.pl

 

Fizjoterapia i rehabilitacja dla dzieci

Dziecko to bardzo wymagający pacjent. Efektywna rehabilitacja dzieci wymaga odpowiedniego doboru metod terapii, ale również atmosfery, w której najmłodsi pacjenci będą czuć się swobodnie. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego prowadząc terapię staramy się nawiązać dobry kontakt z pacjentem i dobieramy atrakcyjne dla dziecka ćwiczenia aby fizjoterapia nie była przykrym obowiązkiem, a ciekawą formą ruchu i terapii. 
Poznaj nas!

Wspieramy małych pacjentów, pomagamy im wrócić do pełni sprawności.

Twoje dziecko doznało urazu – skręcenia lub złamania?

Ma wadę postawy lub stóp?

Przeszło operację i wymaga rehabilitacji? 

Wizytę można umówić online lub telefonicznie.

Oferujemy szybkie terminy.

+48 509 580 721
kontakt@aktywnafizjoterapia.pl


Aktywna Fizjoterapia

Fizjoprojekt Maciej Rywacki
NIP 5213619602

Graniczna 19A
05-500 Nowa Iwiczna

+48 509 580 721
kontakt@aktywnafizjoterapia.pl

Przy gabinecie znajdują się miejsca postojowe do dyspozycji pacjentów.

Istnieje możliwość umówienia wizyty domowej w okolicach gabinetu i wybranych dzielnicach Warszawy – prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.


Komu pomagamy?

  • pacjentom po złamaniach i skręceniach
  • pacjentom z wadami postawy i płaskostopiem
  • pacjentom po zabiegach operacyjnych
  • młodym sportowcom – uzupełniając prewencję ewentualnych kontuzji i wprowadzając elementy odnowy biologicznej oraz odpowiednie dla sportowca nawyki

Rehabilitacja dzieci z wadami postawy

Dzieci rozwijają się niezwykle szybko, nie nadarzamy za nimi, a przez to także nie zawsze jesteśmy w stanie przeciwdziałać ewentualnym wadom okresu rozwojowego. Mały organizm rośnie szybko,  dlatego ważne jest przeciwdziałanie nieprawidłowościom we wczesnej fazie, zanim dojdzie do utrwalenia zmian strukturalnych. Najczęstszymi wadami postawy u dzieci, które wymagają rehabilitacji i pracy fizjoterapeuty są:

  • pogłębiona kifoza – inaczej okrągłe plecy – w praktyce barki i głowa są wysunięte do przodu, klatka piersiowa jest „zamknięta”, a krzywizna kręgosłupa pogłębiona. Przyczyn jest wiele, od psychologicznych przez złe nawyki np. podczas siedzenia po choroby wieku młodzieńczego jak choroba Scheuermanna. Zaniedbanie pogłębionej kifozy może skutkować bólem pleców lub problemami z oddychaniem.
  • skolioza – zniekształcenie kręgosłupa, które w praktyce daje asymetrię pleców i w efekcie całego ciała. Skolioza doprowadza do deformacji sylwetki dziecka, co wraz z wiekiem może powodować kolejne problemy.
  • płaskostopie – obniżenie łuku podłużnego lub poprzecznego stopy. Zaburzenia w obrębie stopy przenoszą się na kolejne stawy – kolanowe i biodrowe. 
  • kolana koślawe – układające się w literę „X” mogą mieć różne podłoże. 

Rehabilitacja po skręceniach i złamaniach

Dzieci powinny być bardzo aktywne ruchowo. W ostatnich latach, m.in. przez pandemię i naukę zdalną doszło do niespotykanego spadku poziomu aktywności fizycznej wśród dzieci. W związku z ogólnym obniżeniem sprawności i poziomu aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży coraz częściej spotykamy się ze skręceniami stawów, zwichnięciami czy złamaniami. Rehabilitacja dzieci pozwala szybciej wrócić do sprawności oraz przeciwdziała nieprawidłowym kompensacjom pojawiającym się w efekcie wypadku.

Rehabilitacja młodych sportowców

Rehabilitacja dzieci skierowana jest także dla pacjentów uprawiających sport na poziomie klubowym. Pomagamy młodym sportowcom wrócić do treningów po kontuzjach i urazach. Naszym celem jest to by młody pacjent wrócił najszybciej jak to tylko możliwe do ulubionych aktywności, ale w bezpieczny sposób.

Rehabilitacja dzieci po zabiegach operacyjnych

W gabinecie prowadzimy fizjoterapię dzieci po zabiegach operacyjnych. Operacja u dziecka, to dla rodzica i dziecka zawsze wielki stres. Każdy zabieg operacyjny obarczony jest pewnym ryzykiem powikłań pooperacyjnych. Fizjoterapia jest nieodłącznym elementem dochodzenia do sprawności po zabiegu operacyjnym, szczególnie wśród dzieci. Młody pacjent bardzo szybko nauczy się nie używać kończyny, czy stawu, który go boli a przecież chodzi o to aby tej sytuacji uniknąć i aby dziecko odzyskało pełną swobodę i zakres ruchu. 

Jak przygotować się do wizyty?

Rehabilitację dziecka możemy rozpocząć już od pierwszej wizyty u fizjoterapeuty. Przed rozpoczęciem terapii zbieramy szczegółowy wywiad. Na pierwsze spotkanie warto przynieść dotychczasową dokumentację medyczną schorzenia. W dalszej części spotkania, przeprowadzamy terapię próbną. Rehabilitacja dziecka nie wymaga specjalnego przygotowania. Warto jednak założyć wygodny strój, który ułatwi pracę fizjoterapeuty.

Jeśli masz wątpliwość, czy zajmujemy się takimi problemami jak Twój, napisz mail z pytaniem.


Umów wizytę