Szukasz rehabilitanta dla osoby starszej? Chciałbyś znaleźć osobę, dla której dojazd do pacjenta nie będzie problemem? Oferujemy rehabilitację osób starszych, zarówno po zabiegach ortopedycznych takich jak złamania czy endoprotezoplastyka oraz po incydentach neurologicznych. Rehabilitację prowadzimy stacjonarnie w gabinecie w Nowej Iwicznej oraz w formie wizyt domowych na terenie Warszawy, Konstancina, Piaseczna, Lesznowoli, Nowej Iwicznej, Mysiadła, Józefosławia, Magdalenki oraz okolic.
Oferujemy szybkie terminy
+48 509 580 721
kontakt@aktywnafizjoterapia.pl
Komu pomagamy?
Wspieramy osoby starsze w utrzymaniu optymalnej sprawności ruchowej.
Chcesz szybciej stanąć na nogi po zabiegu?
Zmniejszyć obrzęk po operacji?
Chcesz powrócić do sprawności po nieszczęśliwym wypadku?
Nie zwlekaj. Umów wizytę.
Oferujemy szybkie terminy.
Fizjoprojekt Maciej Rywacki
NIP 5213619602
Graniczna 19A
05-500 Nowa Iwiczna
+48 509 580 721
kontakt@aktywnafizjoterapia.pl
Przy gabinecie znajdują się miejsca postojowe do dyspozycji pacjentów.
Istnieje możliwość umówienia wizyty domowej w okolicach gabinetu i wybranych dzielnicach Warszawy – prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.
Rehabilitacja po operacji
Pracujemy z pacjentami po operacjach. Koncentrujemy się na tym by wzmacniać siłę mięśni, mobilizować stawy i układ nerwowy. Pokazujemy ćwiczenia, które mogą wykonywać samodzielnie w domu, by poprawić efektywność terapii. Wykonujemy zabiegi przyspieszające wchłanianie się obrzęku i gojenie się blizn, mające na celu uzyskanie pełnego i bezbolesnego zakresu ruchu. Podczas rehabilitacji możemy również przećwiczyć wykonywanie codziennych czynności w nowej rzeczywistości, po operacji. Ćwiczymy z pacjentem, ale także przekazujemy wiedzę jak samodzielnie ćwiczyć w domu.
Rehabilitacja po doznanym urazie
Dla osób starszych niebezpieczne są wszystkie, także te z pozoru niegroźne wypadki np. upadki, stłuczenia, nadwyrężenia. Organizmy osoby w podeszłym wieku nie regeneruje się już tak szybko jak w czasach młodości, a długi okres rekonwalescencji często wręcz pogłębia problem. Gips, proteza, każde unieruchomienie w przypadku osoby starszej może doprowadzić do zwiotczenia mięśni, a po zdjęciu opatrunku nierzadko długi czas muszą oni zmagać się z obrzękiem. Rehabilitacja kończyny, która doznała uszczerbku powinna zacząć się możliwie jak najwcześniej, od razu po zdjęciu gipsu, a w przypadku rozległych urazów również już w trakcie procesu odbudowy tkanek. Ćwiczenia mają na celu aktywizację mięśni oraz przeciwdziałanie krwiakom i obrzękom.
Rehabilitacja osoby leżącej
Wypadek, przewlekła choroba, nawarstwienie się kilku różnych schorzeń, wszystko to może sprawić, że w pewnym momencie osoba starsza może już nie mieć siły ani motywacji by podnieść się z łóżka. Osoby leżące zmagać musza się nie tylko ze schorzeniami, które doprowadziły je do tej sytuacji, ale także odleżynami, obrzękami i postępującym zanikiem mięśni, które to są skutkiem długotrwałego leżenia. Rehabilitacja w takich przypadkach polega na podtrzymaniu możliwie jak najlepszej kondycji mięśni i stawów, a także przeciwdziałanie obrzękom.
Jak przygotować się do wizyty?
Podczas pierwszej wizyty u fizjoterapeuty przeprowadzamy szczegółowy wywiad (przygotuj się na pytania dotyczące zdrowia i schorzenia) i zbieramy wymagane zgody. Następnie przeprowadzamy badanie dla potrzeb rehabilitacji, uzupełniając dokumentację medyczną. Prosimy zabrać ze sobą dotychczasową dokumentację medyczną wraz z płytami CD.
W dalszej części spotkania, przeprowadzamy terapię próbną. Rehabilitacja nie wymaga specjalnego przygotowania. Warto jednak założyć wygodny strój, który ułatwi pracę fizjoterapeuty.